Chcesz być trendy, tańcz latino

Rozrywka. Program TVN napędza klientów szkołom tańca. Jego gwiazdy przyjeżdżają do Bydgoszczy

W Polskę rusza estradowa wersja programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami". Uczestnicy show, które napędziło klientów szkołom tańca, pojawią się 30 maja również w Bydgoszczy.

W występach na żywo zobaczyć będzie można osiem gwiazdorskich par znanych z ekranu telewizji. Widzowie obejrzą to wszystko, co dzieje się za kulisami i na salach prób. Na estradzie zaprezentowane zostaną specjalne wersje najpopularniejszych przebojów muzycznych i tanecznych.

Już od trzech sezonów cala Polska z uwagą śledzi zmagania gwiazd i tancerzy w telewizyjnym programie „Taniec z gwiazdami". Organizatorzy spodziewają się więc tłumów zainteresowanych widzów również podczas objazdu po Polsce. Bilety na show w bydgoskiej „Łucznicze" kosztować będą od 50 do 150 zł. W niedzielę, podczas programu na żywo, okaże się, które z par ruszą w trasę.

- Odkąd w telewizji TVN pojawił się program „Taniec z gwiazdami", nasza szkoła cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Klientów przybywa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim wśród dorosłych. Pary odkryły nagle, że można tańczyć razem i że taniec może sprawiać im ogromną przyjemność - twierdzi Tomasz Grzanka ze Szkoły Tańca Poltan w Bydgoszczy.

Modny staje się znów taniec towarzyski. - Popularne są zwłaszcza wszystkie tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, salsa czy tango. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również taniec orientalny. Taniec brzucha chętnie wykonują nastolatki i kobiety dojrzałe. Modne jest też flamenco - mówi Grażyna Potocka.

Inaczej popularność tańca oceniają socjologowie. - Wydaje mi się, że moda na taniec jest sztucznie kreowana przez media. Telewizja przecież nie lansuje go jako wspaniałej formy ruchu i zdrowego trybu życia, a próbuje zachęcić widzów do oglądania programu przedstawiając szczegóły z życia gwiazd. Potem niektórzy ludzie próbują ich naśladować - uważa socjolog, dr Grzegorz Kaczmarek.

[Rozmiar: 17128 bajtów]

Taniec był zawsze popularny, po programie "Taniec z gwiazdami" po prostu wyszedł z ukrycia

Dorota Sołdańska
d.soldanska@express.bydgoski.pl